Moje práce

Sivus
Cukr
 
Vizitka-01a
Logo_dcm-fw
Fcb-uvod-06-baner
Na-web-01
Logo-web-01
00-baner-agape
Banner
Baner-rkdm
Logo-na-web-grafika  
 
 

InformaceO mně


......nevím jak Vy ale pro mně není snadné napsat něco o sobě.
Ani nevím jak a kde začít. Je toho moc. Asi začnu tím jak jsem se vůbec dostal k PC a práci na něm.

 V roce 2006 se mi stal úraz krční páteře. Nejprve jsem hýbal jen hlavou a ramenem levé ruky+částečně zápěstím.
Po řadě komplikací jsem se dostal na Spinální jednotku v Motole. Kde se mně ujala lékařka Nováková (Fousová)  a Hyšperská.
Dostali mě postupně na starosti fyzioterapeuti Lenka Oplatková, Tomáš Pelc, Tereza Šťastná (Lorencová), Kristýna Šedivá (Našincová) a postupně se mi věnovala celá "spinda".
Včetně ergoterapautky Milady Červenkové. Jelikož jsem měl a stále mám tracheu v krku tak komunikace byla velmi špatná. Hlavně s okolím a blízkýmí.
Milada mně začala učit psát sms na mobilu pomoci ortézy. (A pak mi společně s doktorkou Hyšperskou zařídili vše potřebné domů)

Dsc00790  

Samozřejmě to bylo možné díky cvičení s fyzioterapeuty a získání nepatrné síly v levé ruce. Díky různým podložkám a pomůckám atd.
Moje první krátká sms mi trvala asi 20 minut a vyčerpáním jsem usnul. Ještě dlouho trvalo než jsem dokázal odepsat aspoň na dvě sms.
Asi po půl roce od úrazu se mi zničeho nic povedlo ohnout i pravou ruku.

Když jsem zvládal psaní na mobilu po několika měsících, tak mi kámoš přezdívaný Bady koupil notebook. A tak jsem se začal učit.

Tímto bych chtěl poděkovat všem výše zmíněným a hlavně manželce a dětem že při mě byli ve chvílích nejtěžších.
Velmi těžké to měli sestřičky, a jim patří VELKÉ DÍKY za trpělivost se mnou.
To bylo prvních čtrnáct měsíců po úrazu. Jestli Vás zajímá jak to bylo se mnou dál, tak si to můžete dočíst do konce.

Potom si mně vzala manželka vlastně jako "ležáka" domů ale jen se slibem mých rodičů že s péčí pomohou. Jelikož se dalo předpokládat, že to bude náročné.
Bohužel po krátkém čase zůstalo jen u slibů. Pomůžou trochu finančně ale to je bohužel nutnost dnešní doby.
Takže vše zůstalo na manželce a dětech. Nebýt jich, tak jsem teď někde na LDN. Radši dál...

Ještě v roce 2009 mi Prof. Betka upravil průdušnici tak, že sice s tracheou ale můžu mluvit. Což je pro mně hrozně důležité pro komunikaci. DÍKY PROFESORE !!!!!!!

Teď ale zpět ke mně a PC. Takže jsem se postupně jako samouk začal tak nějak zabývat celkovým fungováním PC a internetem.
Jak se mi zlepšovala fyzická kondice hlavně dík cvičení s manželkou tak jsem mohl na PC pracovat i z vozíku. S tím aby se mi nezkrátili svaly mi 3x týdně jednu hodinu pomáhá domácí péče.
Postupně jsem se dostal k tvorbě stránek. Pak jsem se naučil pár drobností v grafických programech. Potom mě kontaktoval kamarád abych mu pomohl se stránkami.
No, a tím jsem se do toho dostal.

Myslím že to o mně v krátkosti stačilo. Pokud na mně nebudete extra nároční na rychlost, tak dáme dohromady pěkné stránky a další věci.

Poděkování patří též Společnosti BANAN za sponzorovaný webhosting.Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se